-BOZÜYÜK BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU’NDAN “YÖRE YÖRE EZGİLERİMİZ” TÜRKÜ ŞÖLENİ 03 Haziran 2024, 10:47
![](tema/genel/uploads/haberler/Bşk-THM-Korosu-Konseri-Yore-Yore-Ezgilerimiz-2-Haziran-2024-1.jpeg)
-BOZÜYÜK BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER
Bozüyük Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından düzenlenen “Yöre Yöre Ezgilerimiz” adlı konser programı türküseverler tarafından yoğun ilgi gördü.
Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen konser programında Bolu, Tekirdağ, Konya, Kütahya, Artvin, Bitlis gibi 22 farklı yöreye ait özenle seçilmiş 22 türkü solo ve koro olarak seslendirildi. Saz ekibi ile birlikte yaklaşık 60 kişilik bir toplulukla çalışmalarını sürdüren Koro Şefi ve Bağlama Eğitmeni Mehmet Uysal ile öğrencisi Senanur Kale yönetimindeki Bozüyük Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu dinleyenleri yöreden yöreye götürdü. Adeta bir türkü şöleninin yaşandığı muhteşem konser programında türküseverler unutulmaz bir gece yaşadı. Konser programının sonunda sahneye gelen Başkan Bakkalcıoğlu koro şefleri Mehmet Uysal ve SenanurKale ile birlikte programın sunucusu Ecem Nil Ada’ya bu güzel program için teşekkür ederek çiçek takdim etti. “Bu akşam çok güzel bir Türk Halk Müziği konseri izledik” diyen Başkan Bakkalcıoğlu Mehmet Uysal Hoca’nın öncülüğünde halk müziğine gönül veren ve çalışmalara amatörce katılan bütün koristlere teşekkür ederek “artık Bozüyük'te Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği gençlerimizle alt kuşaklara yansımaya başladı” dedi. Başarılı çalışmaları ile halk müziğine kazandırdığı gençler için koro şefi Mehmet Uysal’ı tebrik eden Başkan Bakkalcıoğlu “Bozüyük'te inşallah kuşaktan kuşağa müziği hep birlikte yaşatırız” dedi.
Konser programına Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve eşi Merih Bakkalcıoğlu, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ile türküseverler katıldı.
DİĞER HABERLER
-
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NA ZİYARETLER
24 Temmuz 2024, 16:17 -
-BOZÜYÜK’TE YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR
24 Temmuz 2024, 08:47 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET’E EKONOMİK ULAŞIM PROJESİ BOZTRAM HAKKINDA BİLGİ VERDİ
17 Temmuz 2024, 08:58 -
-BOZÜYÜK'TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
16 Temmuz 2024, 09:45 -
-BOZÜYÜK'TE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
16 Temmuz 2024, 09:44 -
-BOZÜYÜK YOĞUN YAĞIŞI ZARARSIZ ATLATTI
12 Temmuz 2024, 09:12 -
- BOZÜYÜK BELEDİYESİ SANATEVİ YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI
11 Temmuz 2024, 14:50 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU DERNEK ETKİNLİĞİNE KATILDI
09 Temmuz 2024, 08:53 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU TEKNİK HEYETLERLE BİRLİKTE “KURTULUŞ SAVAŞI VE İNÖNÜ ZAFERLERİ ANI EVİ”NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 14:04 -
- BOZÜYÜK ÇEYREK FİNAL HEYECANINI TEK YÜREK OLARAK DEV EKRANDAN İZLEDİ
07 Temmuz 2024, 01:48