-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI 20 Mayıs 2024, 10:33
![](tema/genel/uploads/haberler/Bşk-19-Mayıs-Mesajı-2024-1.jpeg)
Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında, ulusal kurtuluş mücadelesine giden yolda ilk adımın bundan tam 105 yıl önce 19 Mayıs 1919 tarihinde atıldığını belirten Başkan Bakkalcıoğlu “ 19 Mayıs; işgale boyun eğmeyen, demokrasi, bağımsızlık ve özgürlük için tüm varlığını ortaya koyan bir halkın yeniden ayağa kalktığı gündür.19 Mayıs; tüm zorluklara rağmen yolundan geri dönmemenin, inancın, kararlılığın, bağımsız bir vatan sevdasının adıdır. Samsun’da yanan meşale, Anadolu’nun dört bir yanında karşılık bularak, Cumhuriyet'e giden yolu aydınlatmış, Milletimizin azim ve kararlılığı, büyük fedakârlıklarla Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanmasını sağlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Ulu Önder Atatürk’ün, “Sizler; yani, yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği; gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir” sözleri her zaman yol göstericimiz olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs 1919’da bir ulusun bağımsızlık yolunu açan genç bir liderin yolundan yürüyen gençlerimizin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlarken, başta milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs’a ‘doğum günüm’ diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile o günden bugüne kadar vatan toprağı için canını vermiş tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.
DİĞER HABERLER
-
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NA ZİYARETLER
24 Temmuz 2024, 16:17 -
-BOZÜYÜK’TE YAĞMUR SUYU HATLARI YENİLENİYOR
24 Temmuz 2024, 08:47 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU İZMİT BELEDİYE BAŞKANI HÜRRİYET’E EKONOMİK ULAŞIM PROJESİ BOZTRAM HAKKINDA BİLGİ VERDİ
17 Temmuz 2024, 08:58 -
-BOZÜYÜK'TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ
16 Temmuz 2024, 09:45 -
-BOZÜYÜK'TE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
16 Temmuz 2024, 09:44 -
-BOZÜYÜK YOĞUN YAĞIŞI ZARARSIZ ATLATTI
12 Temmuz 2024, 09:12 -
- BOZÜYÜK BELEDİYESİ SANATEVİ YAZ ATÖLYELERİ BAŞLADI
11 Temmuz 2024, 14:50 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU DERNEK ETKİNLİĞİNE KATILDI
09 Temmuz 2024, 08:53 -
-BAŞKAN BAKKALCIOĞLU TEKNİK HEYETLERLE BİRLİKTE “KURTULUŞ SAVAŞI VE İNÖNÜ ZAFERLERİ ANI EVİ”NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
07 Temmuz 2024, 14:04 -
- BOZÜYÜK ÇEYREK FİNAL HEYECANINI TEK YÜREK OLARAK DEV EKRANDAN İZLEDİ
07 Temmuz 2024, 01:48