• Güncel Haberler
 • Etkinlik Haberleri
 • Faaliyet Haberleri
 • Proje Haberleri
 • BAŞKAN BAKICI HAYVAN PAZARINI DENETLEDİ

  Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI Kurban Bayramı öncesinde hayvan pazarını ve mezbahayı gezerek yapılan çalışmaları denetledi, esnaf ziyaretinde bulundu.

  Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI Kurban Bayramı öncesinde belediye mezbahasında bulunan küçük baş ve büyük baş hayvan pazarını ziyaret ederek pazar yerinde ve mezbahada incelemelerde bulundu. Kurban Bayramına hazırlık çalışmaları kapsamında yapılanlar hakkında bilgi alan Başkan BAKICI gördüğü eksiklikler konusunda görevlilere gerekli talimatları verdi. 

  Hayvan satıcılarıyla da görüşen, onların istek ve taleplerini dinleyen Başkan BAKICI bayramlarını kutlayarak; hayırlı işler, bereketli ve bol kazançlar diledi. 

  ...
 • TENİSLE TANIŞTILAR VE ÇOK SEVDİLER

  Yaz boyunca Bozüyük Belediyesi tenis kortunda yapılan tenis etkinliğine katılarak tenis sporu ile tanışan minikler bu sporu çok sevdi.

              Bozüyük Belediyesi tarafından 4 Eylül Mahallesi Gençlik Parkı’nda yapılan tenis kortunda yaz boyunca devam eden tenis etkinliklerinde 6 yaşından 60 yaşına kadar tenis meraklıları bir araya geldi. Öğrencilerin sportif faaliyetlere katılarak çeşitli spor dallarında eğitim almalarını sağlamak ve yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen etkinliklerde özellikle bu yaz ilk defa yapılan tenis etkinliği yoğun ilgi gördü. Bozüyük Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen yaz spor etkinlikleri kaps...

 • MİNİKLER İTFAİYECİLİK HAFTASI’NI KUTLADILAR

  ÖZEL BEYAZ GÜL ANA OKULU ÖĞRENCİLERİ İTFAİYEYİ ZİYARET ETTİ

  Bozüyük Özel Beyaz Gül Anaokulu öğrencileri Belediye İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, itfaiye erlerinden yangın eğitimi aldı.

  Bozüyük’te Yeni Mahalle’de faaliyet gösteren Özel Beyaz Gül Anaokulu öğrencileri İtfaiyeci amcalarının İtfaiyecilik Haftasını kutlamak ve itfaiyenin çalışma şekli hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla Belediye İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İtfaiye personeli tarafından minik öğrencilere yangın konusunda gerekli tüm bilgiler verilirken itfaiye araçları da tanıtılarak ne işe yaradıkları ve nasıl kullanıldıkları basit bir dille anlatıldı. İtfaiyeci amcalarının elbiselerini giyen minik öğrenciler ...

 • BOZÜYÜK’TE “SİHİRLİ ELLER” TAKI TASARIM SERGİSİ AÇ

  Bozüyük ilçesinde Engelliler Derneği, “Sihirli Eller” projesi takı tasarım kursu yıl sonu sergisi Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda açıldı.

  Bozüyük Belediyesi, Engelliler ve Dayanışma Derneği işle Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleşen “Sihirli Eller” Projesi Takı Tasarım sergisinin açılış törenine Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa YÜRÜKCÜ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin TOSPATLI, Engelliler Derneği Başkanı İsmail ÇELİK ve dernek üyeleri ile birlikte davetliler katıldı. Belediye Başkanı Fatih BAKICI ve Engelliler Derneği Başkanı İsmail ÇELİK’in açılışını birlikte yaptığı sergide; engelsiz yarınlar, en büyük asker bizim asker, sihirli eller projesi ve sosyal ...

 • 4 EYLÜL GENÇLİK PARKI KAFETERYASI HİZMETE GİRDİ

  Bozüyük Belediyesi tarafından 4 Eylül Mahallesi’nde yapılan Gençlik Parkı’nın kafeteryası törenle hizmete girdi.

              Açılış törenine Belediye Başkanımız Fatih BAKICI, eşi Emine BAKICI, Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER, AK Parti İlçe Başkanı Mesut ÇETİN  ve davetliler katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanımız Fatih BAKICI Gençlik Parkı’nda faaliyete geçen kafeteryanın tüm Bozüyüklülere hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek firma sahibine hayırlı işler diledi. Hayır duaları eşliğinde yapılan kurdele kesiminin ardından Belediye Başkanımız BAKICI beraberindekilerle birlikte bir süre sohbet etti.

  ...
 • METRİSTEPE İLKOKULU’NDAKİ SENTETİK SAHA TAMAMLAND

    Bozüyük Metristepe İlkokulu’nun bahçesinde yapımına başlanan sentetik saha tamamlandı.  

  Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın “Her Mahalleye Spor Tesisi Yapımı” projesi kapsamında Yenidoğan Mahallesi’nde faaliyet gösteren Metristepe İlkokulu’nun bahçesinde yapımına başlanan sentetik çim yüzeyli futbol sahası tamamlandı. Öğrencilerin daha sağlıklı ve modern bir sahada futbol oynayabilmeleri amacıyla 18*30 metre ebadında yapılan saha; yapay çimle kaplanarak ve etrafı tel örgülerle çevrilerek kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır hale getirildi.

  ...
 • ZABITADAN KANTİN DENETİMİ

  Bozüyük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından okulların açılmasıyla birlikte faaliyete geçen okul kantinlerinde denetleme yapıldı.

  Bozüyük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Denetleme Ekibi tarafından ilçe genelinde faaliyet gösteren kantinlerde yapılan denetimlerde; öğretmen ve öğrencilerin tüketimine sunulan gıdaların, insan sağlığını tehdit etmeyecek şartlarda satılıp satılmadığına, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığına, gıdaların hazırlandığı çalışma tezgahlarının mermer, paslanmaz çelik veya benzeri malzemeden yapılmış olmasına, tüm gıda ürünlerinde son kullanma tarihlerinin geçmemiş ve orijinal ambalajlarının bozulmamış olmasına dikkat edildi.  Denetimlerde ayrıca; okul kantini açabilmek ve çalıştırabilmek için temi...

 • YENİ MAHALLE KONAĞI’NDA ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALAR

    Bozüyük Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de yapımına başlanan Mahalle Konağının bina içerisindeki çalışmaları tamamlanırken çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.

              Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın “Her Mahalle’ye Bir Mahalle Konağı Projesi” kapsamında Yenidoğan Mahallesi’nde ve Tekke Mahalle’de yapılan konakların tamamlanarak hizmete girmesinin ardından Yeni Mahalle’de yapılan Konak’ta da sona gelindi.  İlk ikisi vatandaşlar tarafından büyük bir beğeni ile karşılanan ve Mahalle halkının iyi ve kötü gününde buluşma noktası olan konaklardan üçüncüsü olan Yeni Mahalle Konağı’nda çevre düzenleme çalışmaları...

 • BAŞKAN BAKICI; “TÜRKÇE, YERYÜZÜNDE KONUŞULAN EN ZE

  Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI 26 Eylül Türk Dil Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak mesajında; dilin, konuşanın kendisini ifade etme biçimi olduğunu ve bir toplumun, kültür birliğini sağlayarak millî karakter ve kimliğinin temelini oluşturduğunu söyledi. 

  Başkan BAKICI mesajında; “Dil ne kadar iyi telaffuz edilirse, insan kendisini o kadar güzel anlatmış olur. Dili geliştirerek muhafaza etmek; millet olarak geleceği de güvence altına almak demektir. Türk dilinin, yaşayan dil olarak gelişimini sürdürmesi, ülkemizin saygınlığını ve kültürümüzün çağdaşlaşmasını sağlayacaktır. Türkçe; dinamik bir yapıya sahip olan, sürekli etkileşim halinde olan bir dildir ve yeryüzünde konuşulan en zengin, en köklü di...

 • ÜNİVERSİTE İNŞAATI BAŞLADI

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bozüyük Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu hizmet binasının yapım çalışmaları başladı.

              Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI’nın Bozüyük’e bir üniversite kazandırabilmek amacıyla organize ettiği ve kendisinin de yakından takip ettiği hafriyat çalışmalarının tamamlanmasının ardından üniversite tarafından yapılan ihale süreci kapsamında bina inşaatının yapım çalışmaları başladı.

  2000’den fazla öğrenci kapasitesine sahip olacak yüksek okul bünyesinde, Bozüyük Meslek Yüksekokulu ve 4 yıllık eğitim veren fakülte niteliğinde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu yer alacak. 

  ...
1 2 3 4 ........ 80
 • ZAKKUM GURUBUNDAN MUHTEŞEM KONSER

  Bozüyük Belediye Başkan V. Fatih Bakıcı’nın öğrencilere bir armağanı olarak düzenlenen Zakkum Gurubu’nun  konserinde gurup üyeleri sevilen şarkılarını Cumhuriyet Meydanını dolduran binlerce genç ile birlikte seslendirdi.

  Bu yıl okullarından mezun olan öğrencilerin mezuniyetlerini kutlamaları ve yoğun bir sınav maratonu sonrasında sınavlarda ter döken öğrencilerin sınav streslerini atmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen Zakkum Gurubu konseri yoğun ilgi gördü. Bozüyük Belediye Başkan V. Fatih Bakıcı’nın öğrencilere bir armağanı olarak düzenlenen, gençlerin severek ve beğenerek dinlediği pop müziği guruplarından biri olan Zakkum Gurubu Konseri’nde gençler doyasıya eğlenerek stres attı. Konser programında ilk olarak Ticaret Meslek Lisesi öğr...

 • “GÖZYAŞI GECELERİ” BOZÜYÜK’TE

  İlçemizde sahne alan \\\\\\\\\\\\\\\"Gözyaşı Geceleri Tiyatro Gurubu\\\\\\\\\\\\\\\" Reyyan Kapısı adlı gösterileriyle hem güldürdü, hem ağlattı. Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ramazanayı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen \\\\\\\\\\\\\\\"Reyyan Kapısı\\\\\\\\\\\\\\\" adlı tiyatro gösterisi Bozüyük Belediyesi Düğün Salonunda ücretsiz olarak sergilendi. Bozüyük Belediye Başkan V. Fatih BAKICI, İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR, İlçe Emniyet Müdürü Ümit OKUMUŞ, Belediye Başkan Yardımcıları Gençağa SERASLAN, Oğuz SERTLER, İsmail SAĞIROĞLU ve Mustafa YÜRÜKCÜ ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun ilgi gören programda Ramazan davulcusu söylediğ...

 • BEDRİ RAHMİ CADDESİ ASFALTLANDI

  Bedri Rahmi Caddesi’nde başlatılan asfaltlama çalışmaları tamamlanarak cadde trafiğe açıldı.

   

  Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü Ekiplerince 4 Eylül Mahallesi’nde başlatılan yol çalışmaları kapsamında mahalle genelinde asfaltlama ve asfalt yama çalışması yapılırken yol kenarlarında bordür çalışmalarına da başlandı. Bedri Rahmi Caddesi’nde, Halide Edip Adıvar Caddesi ile Yunus Nadi Caddesi arasındaki ve Halide Edip Adıvar Caddesi ile Arıklar Caddesi arasında kalan sokaklarda yapılan bordür çalışmasının ardından Bedri Rahmi Caddesi kısa süre içerisinde asfaltlanarak trafiğe açıldı. Bedri Rahmi Caddesi’nin asfaltlanması 4 Eylül Mahallesi sakinlerini memnun ederken aynı zamanda bu caddeyi kullanan dolmuş hattı sürüc&...

 • ALBAY İBRAHİM ÇOLAK KÖŞKÜ´NÜN RESTORASYONU BAŞLADI

  İlçemizin sahip olduğu en önemli tarihi yapılarından biri olan, ilçenin İstanbul-Bursa girişinde bulunan ve adeta ilçenin vitrini konumunda olan tarihi Albay İbrahim Çolak Köşkü´;nün restorasyon çalışmaları başladı. Yıllardır restorasyonu yapılması beklenen ilçemizin tarihi ve kültürel miraslarından biri olan Albay Çolak İbrahim Bey Köşkü´nün sahip olduğu tarihi güzellikler, nihayet başlatılan restorasyon çalışmaları ile gün yüzüne çıkıyor. Belediye Başkan V. Fatih BAKICI´nın girişimleriyle ve Bilecik Valisi Halil İbrahim AKPINAR´ın talimatları doğrultusunda başlatılan çalışmalar bugünlerde hız kazandı. Tarihi köşkün ilçeye kazandırılması için gerekli restorasyon projeleri hazırlandı ve bu projeler E...

 • ATATÜRK CADDESİ’NDE KANALİZASYON ÇALIŞMASI

   Bozüyük’te ana cadde üzerindeki kanalizasyon hatları yenileniyor.

              Bozüyük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün ilçenin tam ortasından geçen ana cadde üzerinde başlatmış olduğu kaldırım çalışmaları nedeniyle yer yer çöken ve yetersiz kalan kanalizasyon hatları yenileniyor. Kaldırım çalışması yapılan Atatürk Caddesi üzerindeki caddenin İstanbul yönünde bulunan kısmında meydana gelen çökmeler nedeniyle Belediye Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Ekiplerince yürütülen alt yapı çalışmalarında eski ve yetersiz kalan 20’lik beton büzler 30’luk korige borularla değiştirilerek kanalizasyon hatları yenileniyo...

 • GELİŞİ GÜZEL ATILAN ÇÖPLER TEMİZLENDİ

   Bozüyük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Eski Söğüt Yolu Kızıltepe Mevkii’nde bulunan ormanlık alana bırakılan çöp yığınları temizlendi.

  Bozüyük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekiplerince vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine tespit edilen Eski Söğüt Yolu Kızıltepe Mevkii’nde bulunan ormanlık alanda yapılan temizleme çalışmaları ile gelişi güzel ve kaçak olarak dökülen çöpler temizlendi.  Geçtiğimiz günlerde yine aynı yere yakın çam ağaçlarının yetiştiği ve yeni ormanlaştırılmaya çalışılan araziye fütursuzca dökülen çöpler çevreye zarar vermeden temizlenmişti. Ormanlık alanlara gelişigüzel çöp ata...

 • 500 KEKLİK DOĞAYLA BULUŞTU

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Bilecik Şube Müdürlüğü tarafından, Bozüyük ilçesinin Kızıltepe mevkiinde, doğal ortama uygun bulunan alana 500 kınalı keklik salındı.

  Programa Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Eldemir, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar,  İl Orman ve Su İşleri Müdürü Yahya Güngör, Bozüyük Kaymakamı Dr. Oktay Kaya ve Bozüyük Belediye Başkan V. Fatih Bakıcı’nın yanı sıra avcılık derneklerinin üyeleri de katıldı. Gaziantep’den getirilen ve bir hafta kafeslerinde bekletilen 500 kınalı keklikler, doğaya salınmadan evvel tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan Orman ve Su İşleri Müdürü Yahya Güngör...